  • RLP73M3AR027JTE
RLP73M3AR027JTE
advertisement
Manufacturer No:
RLP73M3AR027JTE
HK JDW NO:
792-RLP73M3AR027JTE
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
RLP73M3AR027JTE
Description:
RL73, CGS Series, Thick Film, 27mOhm, ±5%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RLP73M3AR027JTE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RL73, CGS
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    27mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Case Code (Imperial)
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    838.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm