  • RLP73M2AR033JTD
RLP73M2AR033JTD
advertisement
Manufacturer No:
RLP73M2AR033JTD
HK JDW NO:
792-RLP73M2AR033JTD
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
RLP73M2AR033JTD
Description:
RL73, CGS Series, Thick Film, 33mOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3937
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RLP73M2AR033JTD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RL73, CGS
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    33mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm