  • RLP10R1000FB25
RLP10R1000FB25
advertisement
Manufacturer No:
RLP10R1000FB25
HK JDW NO:
875-RLP10R1000FB25
Description:
Through Hole 100mOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RLP10R1000FB25
    Conformal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
    Not Applicable
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    100mOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    10W
  • Military Standard
    Not
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Diameter
    10.32mm
  • Length
    46.78mm