  • RLP03270R0JB15
RLP03270R0JB15
advertisement
Manufacturer No:
RLP03270R0JB15
HK JDW NO:
875-RLP03270R0JB15
Description:
Through Hole 270Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RLP03270R0JB15
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    270Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    3W
  • Diameter
    5.54mm
  • Length
    14mm