  • RLP0310R00JR15
RLP0310R00JR15
advertisement
Manufacturer No:
RLP0310R00JR15
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RLP0310R00JR15
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 10Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RLP0310R00JR15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    3W
  • Diameter
    5.54mm
  • Length
    14mm