  • RLP011R000DS00
RLP011R000DS00
advertisement
Manufacturer No:
RLP011R000DS00
HK JDW NO:
875-RLP011R000DS00
Description:
Through Hole 1Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RLP011R000DS00
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    7mm