  • RL7520WT-R039-G
RL7520WT-R039-G
advertisement
Manufacturer No:
RL7520WT-R039-G
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-RL7520WT-R039-G
Package:
Wide 3008 (2075 Metric), 0830
Datasheet:
RL7520WT-R039-G
Description:
FIXED RESISTOR RL Series, Thin Film, 39mOhm, ±2%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 2116
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RL7520WT-R039-G
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/ +350ppm/°C
  • Resistance
    39mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Thin Film
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    2W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    7520
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Case Code (Imperial)
    3008
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Wide 3008 (2075 Metric), 0830
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Series
    RL
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.295W 2.00mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±2%