  • RL7520WT-R015-F
RL7520WT-R015-F
advertisement
Manufacturer No:
RL7520WT-R015-F
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-RL7520WT-R015-F
Package:
Wide 3008 (2075 Metric), 0830
Datasheet:
RL7520WT-R015-F
Description:
FIXED RESISTOR RL Series, Thin Film, 15mOhm, ±1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 12144
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RL7520WT-R015-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Wide 3008 (2075 Metric), 0830
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RL
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.295W 2.00mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/ +350ppm/°C
  • Resistance
    15mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Thin Film
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    2W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    7520
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm