  • RL3720T-R018-G
RL3720T-R018-G
advertisement
Manufacturer No:
RL3720T-R018-G
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-RL3720T-R018-G
Package:
Wide 1508 (3720 Metric), 0815
Datasheet:
RL3720T-R018-G
Description:
RL Series, Thin Film, 18mOhm, 0.5W 1/2W, ±2%, -55°C~125°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RL3720T-R018-G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Wide 1508 (3720 Metric), 0815
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    RL
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.148W 2.00mmx3.75mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    0/ +350ppm/°C
  • Resistance
    18mOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Case Code (Metric)
    3720
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm