  • RL3264S-R047-F
RL3264S-R047-F
advertisement
Manufacturer No:
RL3264S-R047-F
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-RL3264S-R047-F
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
RL3264S-R047-F
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RL Series, Thin Film, 47mOhm, ±1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 5291
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RL3264S-R047-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    40.511469mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RL
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/ +200ppm/°C
  • Resistance
    47mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Thin Film
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm