  • RL1218FK-070R051L
RL1218FK-070R051L
advertisement
Manufacturer No:
RL1218FK-070R051L
HK JDW NO:
898-RL1218FK-070R051L
Package:
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Datasheet:
RL1218FK-070R051L
Description:
RL Series, Thick Film, 51mOhm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RL1218FK-070R051L
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Wide 1812 (4532 Metric), 1218
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.181W 3.05mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±1000ppm/°C
  • Resistance
    51mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm