  • RL1210JR-070R039L
RL1210JR-070R039L
advertisement
Manufacturer No:
RL1210JR-070R039L
HK JDW NO:
898-RL1210JR-070R039L
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
RL1210JR-070R039L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RL Series, Thick Film, 39mOhm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RL1210JR-070R039L
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±1000ppm/°C
  • Resistance
    39mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm