  • RL0816S-360-F
RL0816S-360-F
advertisement
Manufacturer No:
RL0816S-360-F
HK JDW NO:
740-RL0816S-360-F
Datasheet:
RL0816S-360-F
Description:
RL Series, Thin Film, 36Ohm, 0.2W 1/5W, ±1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 1675
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RL0816S-360-F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    0/ +200ppm/°C
  • Resistance
    36Ohm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm