  • RL0816S-160-F
RL0816S-160-F
advertisement
Manufacturer No:
RL0816S-160-F
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-RL0816S-160-F
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
RL0816S-160-F
Description:
RL Series, Thin Film, 16Ohm, 0.2W 1/5W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
RL0816S-160-F
    Select All
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    RL
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    0/ +200ppm/°C
  • Resistance
    16Ohm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm