  • RL07S680GBSL
RL07S680GBSL
advertisement
Manufacturer No:
RL07S680GBSL
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RL07S680GBSL
Package:
Axial
Datasheet:
RL07S680GBSL
Step5Bar-code shipping tag
RL07S680GBSL
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    Military, MIL-PRF-22684/01, RL07
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    68Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    MIL-PRF-22684
  • Lead Length
    38.1mm
  • Diameter
    2.29mm