  • RL0510S-8R2-F
RL0510S-8R2-F
advertisement
Manufacturer No:
RL0510S-8R2-F
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-RL0510S-8R2-F
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RL0510S-8R2-F
Description:
RL Series, Thin Film, 8.2Ohm, 0.167W 1/6W, ±1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 12312
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RL0510S-8R2-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RL
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    0/ +200ppm/°C
  • Resistance
    8.2Ohm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.167W 1/6W
  • Max Power Dissipation
    167mW
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    457.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm