  • RK73H3ATTE9094F
RK73H3ATTE9094F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H3ATTE9094F
HK JDW NO:
430-RK73H3ATTE9094F
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 9.09MOhm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RK73H3ATTE9094F
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    9.09MOhm
    Thick Film
  • Power Rating
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm