  • RK73H3ATTE1213F
RK73H3ATTE1213F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H3ATTE1213F
HK JDW NO:
430-RK73H3ATTE1213F
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
RK73H3ATTE1213F
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 121kOhm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RK73H3ATTE1213F
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RK73H
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    121kOhm
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    1W
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    6332
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    700μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm