  • RK73H2HTTE8872F
RK73H2HTTE8872F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H2HTTE8872F
HK JDW NO:
430-RK73H2HTTE8872F
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 88.7kOhm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RK73H2HTTE8872F
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    88.7kOhm
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm