  • RK73H2HTTE6981D
RK73H2HTTE6981D
advertisement
Manufacturer No:
RK73H2HTTE6981D
HK JDW NO:
430-RK73H2HTTE6981D
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 6.98kOhm, 0.75W 3/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RK73H2HTTE6981D
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    6.98kOhm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm