  • RK73H2ETTD69R8F
RK73H2ETTD69R8F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H2ETTD69R8F
HK JDW NO:
430-RK73H2ETTD69R8F
Step5Bar-code shipping tag
RK73H2ETTD69R8F
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.102W 3.20mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    69.8Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    500mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm