  • RK73H2ETTD6200F
RK73H2ETTD6200F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H2ETTD6200F
HK JDW NO:
430-RK73H2ETTD6200F
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
RK73H Series, Thick Film, 620Ohms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3613
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RK73H2ETTD6200F
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Supplier Device Package
    1210
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RK73H
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.102W 3.20mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    620Ohms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm