  • RK73H2BTTD91R0F
RK73H2BTTD91R0F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H2BTTD91R0F
HK JDW NO:
430-RK73H2BTTD91R0F
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
RK73H2BTTD91R0F
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 91Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 11240
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RK73H2BTTD91R0F
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RK73H
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    91Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V