  • RK73H2BTTD2804F
RK73H2BTTD2804F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H2BTTD2804F
HK JDW NO:
430-RK73H2BTTD2804F
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
RK73H2BTTD2804F
Description:
RK73H Series, Thick Film, 2.8MOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RK73H2BTTD2804F
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.8MOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm