  • RK73H2ALTD3402F
RK73H2ALTD3402F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H2ALTD3402F
HK JDW NO:
430-RK73H2ALTD3402F
Package:
0805
Datasheet:
RK73H2ALTD3402F
Description:
Thick Film, 34kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
RK73H2ALTD3402F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Depth
    1.25mm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    500μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Package / Case
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    34kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C