  • RK73H1HTTC3012D
RK73H1HTTC3012D
advertisement
Manufacturer No:
RK73H1HTTC3012D
HK JDW NO:
430-RK73H1HTTC3012D
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 30.1kOhm, 0.05W 1/20W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RK73H1HTTC3012D
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RK73H
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    30.1kOhm
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm