  • RK73H1ETTP2262F
RK73H1ETTP2262F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H1ETTP2262F
HK JDW NO:
430-RK73H1ETTP2262F
Datasheet:
RK73H1ETTP2262F
Description:
RK73H Series, Thick Film, 22.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 270
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RK73H1ETTP2262F
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    22.6kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    400μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm
  • Length
    1mm