  • RK73G1HTTC4302F
RK73G1HTTC4302F
advertisement
Manufacturer No:
RK73G1HTTC4302F
HK JDW NO:
430-RK73G1HTTC4302F
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73G Series, Thick Film, 43kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RK73G1HTTC4302F
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    43kOhm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Packing Method
    TR, PRESSED PAPER, 7 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm