  • RK73BW2HTTE114J
RK73BW2HTTE114J
advertisement
Manufacturer No:
RK73BW2HTTE114J
HK JDW NO:
430-RK73BW2HTTE114J
Package:
2010
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 110kOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
RK73BW2HTTE114J
  • Package / Case
    2010
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    110kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    750mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    5mm
  • Width
    2.5mm