  • RK73B3ATTE221J
RK73B3ATTE221J
advertisement
Manufacturer No:
RK73B3ATTE221J
HK JDW NO:
430-RK73B3ATTE221J
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Description:
RK73B Series, Thick Film, 220Ohms, 1W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 8104
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RK73B3ATTE221J
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RK73B
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    220Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    3.1mm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    6332
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    6.3mm
  • Width
    3.1mm