  • RK73B2ETTD200J
RK73B2ETTD200J
advertisement
Manufacturer No:
RK73B2ETTD200J
HK JDW NO:
430-RK73B2ETTD200J
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
RK73B2ETTD200J
Description:
RK73B Series, Thick Film, 20Ohms, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 5480
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RK73B2ETTD200J
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
    1210
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    RK73B
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    20Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    2.6mm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.6mm