  • RK73B2ETTD115J
RK73B2ETTD115J
advertisement
Manufacturer No:
RK73B2ETTD115J
HK JDW NO:
430-RK73B2ETTD115J
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
RK73B Series, Thick Film, 1.1MOhms, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RK73B2ETTD115J
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Supplier Device Package
    1210
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RK73B
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.1MOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    333mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    2.6mm
  • Military Standard
    Not
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    3.2mm