  • RK73B2BLTD181J
RK73B2BLTD181J
advertisement
Manufacturer No:
RK73B2BLTD181J
HK JDW NO:
430-RK73B2BLTD181J
Package:
1206
Step5Bar-code shipping tag
RK73B2BLTD181J
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    180Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    600μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm