  • RK73B2ARTTD304G
RK73B2ARTTD304G
advertisement
Manufacturer No:
RK73B2ARTTD304G
HK JDW NO:
430-RK73B2ARTTD304G
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73-RT Series, Thick Film, 300kOhm, 0.25W 1/4W, ±2%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RK73B2ARTTD304G
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    RK73-RT
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    300kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm