  • RK73B1HTTB220J
RK73B1HTTB220J
advertisement
Manufacturer No:
RK73B1HTTB220J
HK JDW NO:
430-RK73B1HTTB220J
Package:
0201
Datasheet:
RK73B1HTTB220J
Description:
Thick Film, 22Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
RK73B1HTTB220J
  • Package / Case
    0201
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    50mW