  • RK73B1HRTTC184J
RK73B1HRTTC184J
advertisement
Manufacturer No:
RK73B1HRTTC184J
HK JDW NO:
430-RK73B1HRTTC184J
Package:
0201 (0603 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
RK73B1HRTTC184J
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RK73-RT
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    180kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm