  • RK73B1HRTTC111J
RK73B1HRTTC111J
advertisement
Manufacturer No:
RK73B1HRTTC111J
HK JDW NO:
430-RK73B1HRTTC111J
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Description:
RK73-RT Series, Thick Film, 110Ohm, 0.05W 1/20W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RK73B1HRTTC111J
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    RK73-RT
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    110Ohm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm