  • RK12L1210C0L
RK12L1210C0L
advertisement
Manufacturer No:
RK12L1210C0L
Manufacturer:
ALPS Electric
HK JDW NO:
2961-RK12L1210C0L
Quantity:
In Stock : 678
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RK12L1210C0L
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Resistance
    50kOhm
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Power Rating
    50mW
  • Number of Turns
    1
  • Taper
    Audio
  • Number of Gangs
    2
  • Width
    12mm