  • RJR26FW500PQ
RJR26FW500PQ
advertisement
Manufacturer No:
RJR26FW500PQ
HK JDW NO:
103-RJR26FW500PQ
Step5Bar-code shipping tag
RJR26FW500PQ
    Select All
  • Mount
    Trimpot® RJ26/RJR26-Sealed
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.250 x 0.170 Face x 0.250 H 6.35mmx4.32mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    50Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W