  • RHW-24/6-1200/ADH-0
RHW-24/6-1200/ADH-0
advertisement
Manufacturer No:
RHW-24/6-1200/ADH-0
HK JDW NO:
798-RHW-24/6-1200/ADH-0
Package:
Description:
TE CONNECTIVITY RHW-24/6-1200/ADH-0Adhesive Lined Heat Shrink Tubing, Medium Wall, 24 mm, 0.945 ", 4:1, Black, 4 ft, 1.22 m
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RHW-24/6-1200/ADH-0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Mount
    Wall
  • Material
    Polyolefin (PO)
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    RHW
  • Feature
    Adhesive Lined, Fluid Resistant, UV Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Tubing, Semi Rigid
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Black
  • Orientation
    Straight
  • ELV
    Compliant
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Shrinkage Ratio
    4 to 1
  • Shrink Temperature
    110°C
  • Length
    3.94' 1.20m
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.945 (24.00mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.236 (5.99mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.106 2.70mm