  • RHW-12/3-1200/ADH-0
RHW-12/3-1200/ADH-0
advertisement
Manufacturer No:
RHW-12/3-1200/ADH-0
HK JDW NO:
798-RHW-12/3-1200/ADH-0
Package:
Description:
TE CONNECTIVITY RHW-12/3-1200/ADH-0Adhesive Lined Heat Shrink Tubing, Medium Wall, 12 mm, 0.472 ", 4:1, Black, 4 ft, 1.22 m
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RHW-12/3-1200/ADH-0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Mount
    Wall
  • Material
    Polyolefin (PO)
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    RHW
  • Feature
    Adhesive Lined, Fluid Resistant, UV Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Tubing, Semi Rigid
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Black
  • Orientation
    Straight
  • ELV
    Compliant
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Shrinkage Ratio
    4 to 1
  • Shrink Temperature
    110°C
  • Length
    3.94' 1.20m
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.472 (11.99mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.118 (2.99mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.079 2.01mm