  • RHSN12A682K0K1H01B
RHSN12A682K0K1H01B
advertisement
Manufacturer No:
RHSN12A682K0K1H01B
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-RHSN12A682K0K1H01B
Package:
Radial
Description:
RHS 6800pF 100V Ceramic Capacitor ±10% XAN 0.150Lx0.098W 3.80mmx2.50mm -55°C~175°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 500
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
RHSN12A682K0K1H01B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    RHS
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.098W 3.80mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    XAN
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    6800pF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm