  • RHSN12A154K2M2H01A
RHSN12A154K2M2H01A
advertisement
Manufacturer No:
RHSN12A154K2M2H01A
HK JDW NO:
535-RHSN12A154K2M2H01A
Description:
RHS 0.15μF 100V Ceramic Capacitor ±10% XAN 0.217Lx0.124W 5.50mmx3.15mm -55°C~175°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 8507
Step5Bar-code shipping tag
RHSN12A154K2M2H01A
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.124W 5.50mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    XAN
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.15μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm