  • RHS7J2H471J2M2H01A
RHS7J2H471J2M2H01A
advertisement
Manufacturer No:
RHS7J2H471J2M2H01A
HK JDW NO:
535-RHS7J2H471J2M2H01A
Description:
RHS 470pF 500V Ceramic Capacitor ±5% UNJ 0.197Lx0.124W 5.00mmx3.15mm -55°C~200°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 1253
Step5Bar-code shipping tag
RHS7J2H471J2M2H01A
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 5 months ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.124W 5.00mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    UNJ
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    470pF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm