  • RHEL81H683K1M1A03A
RHEL81H683K1M1A03A
advertisement
Manufacturer No:
RHEL81H683K1M1A03A
HK JDW NO:
535-RHEL81H683K1M1A03A
Description:
RH 0.068μF Ceramic Capacitor ±10% X8L 0.157Lx0.124W 4.00mmx3.15mm -55°C~150°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 11490
Step5Bar-code shipping tag
RHEL81H683K1M1A03A
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.124W 4.00mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    X8L
  • Multilayer
    No
  • Size Code
    1612
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    4mm
  • Width
    3.15mm