  • RHEL81H106MWK1H03B
RHEL81H106MWK1H03B
advertisement
Manufacturer No:
RHEL81H106MWK1H03B
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-RHEL81H106MWK1H03B
Package:
Radial
Description:
RH 10μF Ceramic Capacitor ±20% X8L 0.217Lx0.157W 5.50mmx4.00mm -55°C~150°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 10718
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
RHEL81H106MWK1H03B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 4 months ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    RH
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.157W 5.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    X8L
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.295 7.50mm