  • RHDL81H684K2K1C03B
RHDL81H684K2K1C03B
advertisement
Manufacturer No:
RHDL81H684K2K1C03B
HK JDW NO:
535-RHDL81H684K2K1C03B
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
RH 680nF Ceramic Capacitor 10% -40/+15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 12496
Step5Bar-code shipping tag
RHDL81H684K2K1C03B
    WIRE
  • Series
    RH
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    -40/+15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    BULK
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
  • Multilayer
    No
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    2218
  • Lead/Base Style
    Flat
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    7.0104mm
  • Length
    5.6896mm
  • Width
    4.4958mm