  • RHDL81H475K3K1C03B
RHDL81H475K3K1C03B
advertisement
Manufacturer No:
RHDL81H475K3K1C03B
HK JDW NO:
535-RHDL81H475K3K1C03B
Description:
4.7μF Ceramic Capacitor 10% -40/+15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 4647
Step5Bar-code shipping tag
RHDL81H475K3K1C03B
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    -40/+15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Size Code
    2420
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    7.493mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    5.5mm