  • RH50R0500FS03
RH50R0500FS03
advertisement
Manufacturer No:
RH50R0500FS03
HK JDW NO:
875-RH50R0500FS03
Description:
Res Wirewound 0.05 Ohm 1% 50W 15ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount Bag
Step5Bar-code shipping tag
RH50R0500FS03
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Published
    2017
  • Tolerance
    1%
  • Resistance
    50mOhm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    50W
  • Height
    15mm
  • Length
    70.2mm