  • RH05R0400FS03
RH05R0400FS03
advertisement
Manufacturer No:
RH05R0400FS03
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RH05R0400FS03
Description:
Res Wirewound 0.04 Ohm 1% 10W 15ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount Bag
Step5Bar-code shipping tag
RH05R0400FS03
  • Tolerance
    1%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    40mOhm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    5W
  • Height
    8.9mm
  • Length
    28.5mm